Czech television

Božena

Božena, seriál natáčený Českou televizí v roce 2019
Historická série Prahy a Čech 19. století na motivy životních osudů nejslavnější české spisovatelky, jejíž dvousté výročí narození si připomeneme v únoru 2020.

Marie Terezie II

Marie Terezie je nejrozsáhlejší mezinárodní koprodukční projekt České televize.

Ve spolupráci čtyř veřejnoprávních televizí – rakouské ORF, slovenské RTVS, maďarské MTVA a České televize – a mezinárodní distribuční společnosti Beta Film vzniká série výpravných historických dvoudílných filmů, zachycujících nejdůležitější motivy ze života slavné a významné panovnice, která otevřela moderní dějiny habsburské monarchie. Filmy podle námětu a scénářů Mirky Zlatníkové točí renomovaný rumunsko-americký režisér Robert Dorhnelm.

Herec

Spolupracovat, nebo vzdorovat? Jan Cina ukáže v minisérii Herec, jakou cenu zaplatí za životní roli. První polovina padesátých let, Československo, Praha. Stanislav Láník je talentovaný herec. Jeho postavení ale ovlivňuje kádrový profil. Otec zemřel v odboji, matku zabili po sousedově udání za údajnou kolaboraci s Němci. Zbyla mu tak pouze sestra Anežka a babička. Svého snu o velkém divadle se ale nechce vzdát. Minisérie Herec byla nominována na „evropského televizního Oscara“ ocenění Prix Europa.

Past

Zuzana Stivínová v hlavní roli premiéry filmu o Jiřině Štěpničkové, herečce, která z hvězdného výsluní sestoupila až do vězeňské cely. Pohnutý osud jedné z našich nejlepších hereček, od jejíhož úmrtí letos uplyne 35 let. Dále hrají: I. Orozovič, A. Vojtek, J. Ježková, L. Zahradnická, D. Bambas. Kamera D. Ployhar. Scénář a režie V. Polesný.